Karaluchy, pluskwy i inne insekty – jak skutecznie możemy się ich pozbyć z mieszkania?

Najbardziej popularnym insektem jest karaluch (prusak). Najczęściej znajduje się w kuchni, w sypialni, w piwnicy oraz w magazynach. Najczęściej pojawiają się na podłodze po zmroku.

Insekty dla wielu z Nas kojarzą się z brudem w mieszkaniu, zaniedbaniem oraz wszelkimi chorobami. Często zastanawiamy się skąd się one pojawiły w naszym mieszkaniu mimo dokładnego sprzątania w domu. Otóż karaluchy, prusaki, rybiki czy też inne insekty pojawiają się najczęściej w miejscach gdzie jest wilgoć. Nie zapomnijmy też o miejscach w których przechowujemy żywność (blat kuchenny, szafki kuchenne). Ponadto insekty chowają się w naszych meblach tapicerowanych (kanapa, krzesło, łóżko), w listwach przypodłogowych, w futrynach drzwi. Znajdziemy je też w torbach podróżnych, walizkach i plecakach. Zagrożone są też klatki wentylacyjne, ponieważ te małe szkodniki wędrują z mieszkania do mieszkania. Nie tylko mieszkania, domy ale także biura, sale konferencyjne i magazyny mogą być siedliskiem dla karalucha.

Pamiętajmy o prawidłowym i szczelnym przechowywaniu żywności. Mamy tu na myśli przechowywanie zup i sosów w szklanych lub plastikowych opakowaniach.

Bezpieczeństwo!

Mając kontakt z insektami można zarazić się: gruźlicą, czerwonką, cholerą, dżumą, a nawet wirusowym zakażeniem przewodu pokarmowego.

Jeśli domowe sposoby prawidłowego przechowywania żywności nie pomagają i chcesz mieć od razu pewność wypędzenia karaluchów, należy skontaktować się ze specjalistą.

Udostępnij: