Pojawienie się nieprzyjemnych zapachów w domu czy aucie może mieć kilka źródeł. Czasem wystarczą amatorskie sposoby, aby się ich pozbyć. W innych przypadkach lepiej sięgnąć po profesjonalne rozwiązania, takie jak ozonowanie mieszkania. Warszawa jest miastem, które ma dostęp do naszej oferty w tym zakresie. Proponujemy skuteczne pozbycie się wszelkich niemiłych woni wraz z drobnoustrojami, które je powodują. I to nie tylko w pomieszczeniach budynku, ale też samochodach. Zobacz, w jaki sposób jesteśmy w stanie pomóc, by przywrócić czystość w miejscach, w których przebywasz najczęściej.

Kiedy przyda się ozonowanie mieszkania lub samochodu?

Najczęstszą przyczyną zamawiania naszej usługi jest konieczność pozbycia się trudnych do zniesienia oraz usunięcia zapachów. Mogą one pojawić się wskutek wieloletniego palenia papierosów wewnątrz mieszkania lub samochodu, pojawienia się pleśni itp. sytuacji. Co więcej, ozonowanie pomieszczeń przyspiesza ulatnianie się woni po remontach – zwłaszcza farb i lakierów – a nawet zalaniu piwnicy czy pożarze domu.

To także doskonały sposób na likwidację drobnoustrojów w miejscach, gdzie trzeba utrzymać jak najwyższe standardy higieniczne, a więc np. w hotelach, biurach, placówkach medycznych oraz samochodach dostawczych. Jest więc metodą o uniwersalnym zastosowaniu.

Warto dodać, że ozonowanie mieszkania przyda się również do odkażania pomieszczeń, które służyły do kwarantanny podczas COVID-19.

Profesjonalne i bezpieczne ozonowanie pomieszczeń

Do naszej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone środki o potwierdzonej skuteczności. Sprzęt – a konkretnie ozonator – pochodzi od renomowanych dostawców. Zapewnia on emitowanie gazów w potrzebnym w mieszkaniu lub samochodzie natężeniu, co przekłada się na szybkość oczyszczania powietrza oraz eliminacji wirusów, bakterii i alergenów.

Na samym początku uszczelniamy pokój lub kabinę, które mają zostać poddane procesowi. Na tym właśnie polega bezpieczne ozonowanie pomieszczeń. Warszawa należy do miast, w których przykłada się do tej kwestii dużą wagę. Z naszą pomocą można być pewnym, że gaz nie przedostanie się tam, gdzie nie powinien się znaleźć. Do tego służą nam różnego rodzaju uszczelniacze, którymi wypełniamy szpary oraz otwory. Ich późniejsze usunięcie jest bardzo łatwe, więc pozostawiają np. drzwi samochodowe czy w mieszkaniu w nienaruszonym stanie.

Dopiero po zabezpieczeniu okolicy uruchamiamy generator. Sprawia on, że w pomieszczeniu dochodzi do rozpadu cząsteczek tlenu na pojedyncze atomy, które następnie tworzą cięższe od powietrza cząsteczki ozonu. Podczas ozonowania opadają one w dół, oczyszczając wszystko po drodze.

Szybkie ozonowanie pomieszczeń

Długość pracy ozonatora zależy od jego efektywności oraz wymiarów pokoju czy kabiny. Używamy najwydajniejszych urządzeń w swojej klasie, co pozwala oczyścić samochód w ciągu kilkunastu minut, najwyżej jednej godziny. W przypadku pomieszczeń mowa o zakresie między 30 minut a kilka godzin. Warto też dodać, że po ozonowaniu mieszkania trzeba jeszcze je wywietrzyć przez około 2 godziny, aby pozbyć się niebezpiecznego stężenia ozonu w powietrzu.

Skuteczność ozonowania samochodów oraz pomieszczeń

Badania potwierdzają, że wskutek procesu pozbywa się aż 99% drobnoustrojów. Właśnie dlatego metoda cieszy się tak dużą popularnością wszędzie tam, gdzie potrzeba skutecznych sposobów na eliminację wirusów, bakterii czy alergenów. Ozonowanie samochodów w mieście takim, jak Warszawa, ma więc sens ze względu na możliwość pozbycia się wszelkich zarazków, o które nietrudno w metropolii (również w mieszkaniach).

Jak często ozonować mieszkanie lub samochód?

To zależy głównie od potrzeb. Niektóre miejsca – jak np. gabinety lekarskie, samochody czy hotele – wymagają regularności w tym zakresie. Gdy jednak chcesz pozbyć się zapachów po poprzednich lokatorach mieszkania lub usunąć wirusy po przebytej chorobie, wystarczy jeden, góra dwa zabiegi ozonowania pomieszczeń. Nasi specjaliści pomogą w ustaleniu, kiedy i jak często przeprowadzać proces.

Ile kosztuje ozonowanie mieszkania lub samochodu?

Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Oznacza to zarówno dobór adekwatnych do danej sytuacji środków w odpowiedniej ilości, jak i wycenę usługi. Do obliczenia końcowego kosztu ozonowania samochodu oraz mieszkania bierzemy pod uwagę przede wszystkim wielkość pomieszczenia, z jakim mamy do czynienia. To na tej podstawie szacujemy czas i cenę wykonania usługi. Niezależnie od tego gwarantujemy konkurencyjność – indywidualna wycena jest najuczciwszym, a zarazem atrakcyjnym finansowo sposobem rozliczania się z klientem.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych naszymi usługami. Odpowiemy na każde pytanie związane z ofertą, a także doradzimy wybór najkorzystniejszego rozwiązania. Dzięki temu klienci zyskują pewność, że otrzymają dokładnie to, czego potrzebują w danej sytuacji i nie przepłacą za ozonowanie pomieszczeń. Warszawa i okolice mają dostęp do w pełni profesjonalnego pakietu obejmującego nie tylko mieszkania, ale też samochody. Dowiedz się więcej na ten temat podczas rozmowy z naszymi przedstawicielami.